Felipão na staromoden način konča nepremagljivost Palmeirasa – 30. 8. 2022

Z golom Alexa Santane v 23. minuti prvega polčasa je Athletico Paranaense v prvi tekmi polfinala Libertadores ta torek (30.) v Curitibi na Areni da Baixada premagal Palmeiras. Z rezultatom Hurricane zdaj drugič v svoji zgodovini igra za izenačenje v finale Libertadores – prvič leta 2005.

Athletico-PR de Felipão, ki je z mešano ekipo že premagal Palmeiras pri Allianz Parque z 2 x 0, je v tej sezoni 2022 še enkrat uspel premagati ekipo Abela Ferreire. Rezultat se je končal z nizom neporaženosti 20 tekem brez poraza. Palmeiras kot gost Libertadores in z nizom 18 tekem brez poraza v tekmovanju.

Athletico-PR je za preboj na tekmi igral v dobrem starem slogu svojega trenerja. Tako kot je bilo v težki razvrstitvi proti Estudiantesu v Argentini. Hurricane se je na začetku prvega polčasa prestrašil na potezi Lópeza, nato pa prevzel vodstvo. Athletico je z doseganjem zadetkov in ni popuščal v razlikah pritiskal na Palmeiras, ki je bil stisnjen v kot. Tako je v 23. minuti zadetek odprl Alex Santana, po dobri potezi Vítorja Roqueja.

V prvem polčasu je Athletico dosegel več kot Palmeiras (7 x 4, po SofaScore) in bil bližje povečanju rezultata kot izenačenju. V zadnji fazi se je Palmeiras vrnil boljši, iskal remi, a se je ustavil v močni atletski markaciji, včasih zelo močni. V enem od njih je vezist Hugo Moura padel na gleženj Raphaela Veige, ki je moral biti zamenjan v 7. minuti 2. polčasa.

Če ne štejemo Gustava Scarpe, svojega glavnega igralca v Libertadoresu in Brasileirãu, in Veige, je Palmeiras čutil pomanjkanje bolj ustvarjalnega igralca. Bruno Tabata, ki je zamenjal Veiga, se te vloge ni najbolje znašel. Težave je čutil tudi bolj odprt Dudu.

Tudi po izgubi igralca Huga Moure, ki je bil izključen v 25. minuti, je Athletico uspel zadržati najboljši napad Libertadores. Fernandinho in Alex Santana na sredini sta bila zelo dobra pri obvladovanju iger. Zadaj sta Thiago Heleno in Pedro Henrique zmagala tako rekoč vse, v teku in brez strahu pred udarci.

Kar zadeva dirko, hrbet, a tudi z veliko kakovosti, je Athletico prišel pred rezultat. Hurricane si je kljub precej slabši posesti žoge (37% x 63%) na tekmi ustvaril lepe priložnosti. Zadetih je bilo 9, Palmeirasovih pa 13.

Felipão, legenda Libertadoresa, je dobil svojo 47. tekmo in ostal osamljen na 3. mestu med trenerji z največ zmagami na turnirju, zaostajata le za Renatom Gaúcho in Kolumbijcem Gabrielom Ochoa Uribejem. Athletico je po petih letih znova zmagal Palmeiras doma. Prvak Južne Amerike leta 2021 Hurricane je zdaj bližje še enemu kontinentalnemu finalu.